Salon Aparatów Słuchowych


  33 810 56 07

 

ul. T. Rejtana 3, Bielsko-Biała
(wejście od ul. Michałowicza 2)

 

 

BEZPIECZNY PACJENT 2020, 2019, 2018

 

    

 


ASMED aparaty słuchowe - Porady i Twój słuch


 
» Czym jest niedosłuch
 

 

Ubytek słuchu to naturalna część życia. Nie jest powodem do wstydu. Nie trzeba się go bać. Należy go traktować poważnie, bo jest równie ważny jak każdy inny aspekt Twojego zdrowia i nie powinno się go zaniedbywać. Jeśli nie podejmie się odpowiednich kroków odpowiednio wcześnie, po pewnym czasie nastąpi pogorszenie rozpoznawania mowy i rozumienia ludzi, ponieważ ośrodki słuchowe w mózgu nie są optymalnie stymulowane przez dźwięki dobiegające z zewnątrz, można to porównać do mięśni im częściej są stymulowane, tym są silniejsze.

Nie słysząc czujemy się bardziej zmęczeni, jest to wynikiem tego, że proces słyszenia nie zachodzi w naszych uszach, ale w naszym mózgu. Uszy wyłapują dźwięki, ale to mózg je rozpoznaje i interpretuje. Jeśli wkładamy więcej wysiłku w to aby słyszeć, mózg musi pracować znacznie ciężej, aby przetworzyć i zinterpretować zredukowany poziom informacji, jakie otrzymuje.

Twój słuch ma ogromny wpływ nie tylko na Twoje życie, ale też na życie Twojej rodziny i przyjaciół. Dzisiejsze aparaty słuchowe w niczym nie przypominają tych starych - dużych beżowych urządzeń. Są małe, dyskretne, lekkie i niezawodne, a to oznacza, że właściwie nikt nie zauważy, że je nosisz nawet Ty sam, znowu zaczniesz cieszyć się spotkaniami towarzyskimi, których wcześniej unikałeś. » Czym są aparaty słuchowe
 

 

Nowoczesne aparaty słuchowe mają pomóc Ci rozumieć, komunikować się i prowadzić aktywne życie. Dzięki współczesnym rozwiązaniom wspomagającym słyszenie, to Ty decydujesz, jak wszystko działa i jak wygląda.
 

W uproszczeniu aparaty słuchowe to malutkie urządzenia składające się z mikrofonu, wzmacniacza i słuchawki. W zależności od jakości wybranego rozwiązania, mogą oferować różne zaawansowane funkcje.

 

Nowoczesne rozwiązania łączą zaawansowaną technologię, łatwe w obsłudze funkcje oraz dyskretne wzornictwo, aby dać Ci możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu i pewności siebie w każdej sytuacji.

 

Aparaty słuchowe kształtują dźwięk tak, by jak najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom. Ponieważ automatycznie dopasowują się do zmian poziomu dźwięków otoczenia oraz komunikowania się w hałasie, oferują najbardziej naturalną jakość słyszenia, przetwarzają dźwięki głośne i ciche. Dzięki temu obraz dźwięku, jaki otrzymujesz, jest bliższy rzeczywistemu.

 

Nie ryzykuj pogorszenia stanu Twojego słuchu.

Słuch jest bezcenny  i pozwala Ci żyć tak, jak Ty chcesz, umów się na spotkanie z naszym
Protetykiem Słuchu
, który będzie mógł zaoferować Ci aparat odpowiedni do Twojego niedosłuchu.

 


 

Aparaty ze słuchawką w uchu

 

Aparat może być zastosowany do większości ubytków słuchu.
Urządzenia te są lekkie i bardzo małe, a szeroka paleta kolorów nadaje im estetyczny wygląd. Dźwięk wędruje do słuchawki, która jest umieszczona w uchu, dzięki czemu jest jeszcze czystszy i bardziej naturalny.

 

Aparaty zauszne
 

Aparaty są dostępne od lekkich ubytków aż do głębokich. W ostatnich latach stały się jeszcze mniejsze i bardziej dyskretne do kształtu Twojego ucha. Są dostępne w różnych wielkościach. Elektronika jest zamknięta w niewielkiej obudowie, a dźwięk dociera poprzez dźwiękowód, oraz wykonywaną na miarę wkładkę uszną.

 

Aparaty wewnątrzuszne
 

Aparaty wykonywane na miarę są dokładnie dopasowane do kształtu Twojego ucha. Aparaty do lekkich i średnich ubytków słuchu. Wszystkie elementy schowane są w małej niewidocznej obudowie.

 

 

 

 

Ten szybki test pomoże Państwu ocenić, czy mają Państwo problem ze słuchem lub bliska Wam osoba.

 

 

  Czy narzeka Pani/ Pan, że wszyscy wkoło mówią niewyraźnie?
 

TAK NIE


Czy ma Pani/ Pan problemy z usłyszeniem, że ktoś mówił?
 

TAK NIE

 

Czy sprawia Pani/ Panu problem usłyszenie, gdy ktoś woła Państwa z tyłu lub innego pokoju?
 

TAK NIE

 

Czy sprawia Pani/ Panu kłopot nadążanie za treścią rozmowy podczas spotkań, w restauracji, czy w czasie wykładu?
 

TAK NIE

 

Czy musi Pani/ Pan czytać z ruchu warg, by zrozumieć sens rozmowy?
 

TAK NIE

 

Czy słucha Pani/ Pan radia lub telewizora nienaturalnie głośno?
 

TAK NIE

 

Czy często Pani/ Pan prosi o powtórzenie tego, co było powiedziane ?
 

TAK NIE

   


Jeżeli przynajmniej 3 odpowiedzi są udzielone przez Ciebie pozytywnie, powinieneś ZBADAĆ SWÓJ SŁUCH.
Jeśli zdrowie jest dla Ciebie ważne i to żebyś mógł dobrze się czuć w swoim otoczeniu.
Przebadaj swój słuch u naszego specjalisty.

 

Zapraszamy do naszego Salonu Aparatów Słuchowych ASMED


 

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz tutaj »